Az elektronikai eszközök azonban el tudnak romlani, de nem mindegy, hogy mennyire komoly a hirtelen fellépő probléma. Minden laptop tulajdonos találkozott már legalább egyszer a lefagyás rémisztő élményével.
Miért fagy le a számítógép?
A lefagyás okai között szerepelhet a túlmelegedett hardver, a kicsi tárhely, de megtalálható a listán a szoftver programjainak a hibája vagy a túl sok megnyitott és egyszerre használt alkalmazás is. Lássuk, hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy a gép ismét kifogástalanul működjön?
Mi a teendő, ha lefagy a számítógép?
- Ha lehetséges, akkor minden nyitott ablakot, illetve futó programot zárjon be. Várjon néhány percet és kiderül, hogy a számítógép képes e magától visszaállni a megszokott állapotába.
- A Feladatkezelőben is sorba lehet venni a nem válaszoló alkalmazásokat és azokat egyenként befejezni egy kattintással.
- Az újraindítás mindig ott van a lehetőségek között, mint egy jól bevált megoldás, ezt mindig érdemes kipróbálni. A bekapcsológomb nyomva tartása azonban nem javasolt, mert károsítja a merevlemezt.
- Az operációs rendszer frissítése egy komolyabb lépés, amit otthon is megtehet a gép tulajdonosa, ha ismeri a pontos folyamatot.
- Amikor semmi nem segít vagy a fagyás visszatérő jelenség, érdemes elgondolkodni a számítógép gyorsításán. Természetesen a laptop gyorsítást szakember tudja profi módon kivitelezni, ezért az otthoni tuning helyett inkább kérjen időpontot számítógép szervizbe!
Bízza szervizre a javítást!
Nem feltétlenül kell azonnal egy drága számítógép javításra készülni, ha fagyással kerül szembe a laptop tulajdonosa.
A laptop javítást minden esetben bízza megbízható és tapasztalt szakemberekből álló csapatra. Mi értjük a dolgunkat és jól ismerjük a számítógépeket is. Ha valamilyen problémát észlel, ami hosszú távon is fennáll, haladéktalanul kérjen időpontot a szervizünkbe és hozza be a gépét!