A számítógépek rendkívül hasznos eszközei a modern kornak. Tanuláshoz, munkához, szórakozáshoz egyaránt alkalmasak, szinte már elképzelhetetlen nélkülük az élet. Az egyik legpraktikusabb eszköz a kommunikációhoz, információszerzéshez, sosem volt még ennyire könnyű tájékozódni a világ történéseiről. A gépek megjelenésével sokkal kényelmesebbé, egyszerűbbé vált az élet, a fiatal generáció mellett már az idősek is egyre inkább ráhangolódtak a számítógépek használatára. Tényleg csak az igények szabhatnak már határt az alkalmazást illetően.
Ha már számítógépek, akkor sajnos mindenképp említést kell tenni a legnagyobb kockázatot jelentő problémákról, mégpedig a vírusokról. Ezek szinte a gépekkel egyidősek, az emberek nagy része már futott is bele kellemetlenségekbe. Elég egy meggondolatlan kattintás vagy kapott e-mail megnyitása és máris megtörténik a baj, éppen ezért fontos, hogy a felhasználók ebből a szempontból is edukálják magukat, illetve a környezetüket is. Muszáj tájékozódni, továbbá szemfülesnek lenni, mert a tudatos számítógép használattal nagy mértékben meggátolható az, hogy a vírusok megtámadják a berendezést.
Érdemes megismerkedni a legveszélyesebb számítógépes vírusokkal, már csak azért is, hogy az ember lássa, hogy mennyire trükkösek a támadók, ezért is kell óvatosnak lenni, ha az ember szeretné használni a berendezést.
Mik a legveszélyesebb számítógépes vírusok?
1. Loveletter
A Loveletter elnevezésű számítógépes vírus az egyik legsúlyosabb problémát okozta a berendezéseknél 2000 májusában. A felhasználók megnyitottak egy ártalmatlannak látszó TXT. fájlt, ami ezután rögtön működésbe is lépett. A készüléken megtalálható anyagot felcserélte a saját másolataival, majd továbbküldte magát a számítógép tulajdonos ismerőseinek, ezzel biztosítva az intenzív továbbterjedést. Ennek alapján az e-mailekkel is óvatosan kell bánni, sosem szabad megnyitni ismeretlen címről érkező leveleket, fájlokat, mert nagy valószínűséggel vírussal van dolga az embernek.
2. JS/CoinMiner trójai
Természetesen a vírusok követik a technikai változásokat, újdonságokat, így ennek megfelelően is jelennek meg. Kiváló példa erre az JS/CoinMiner, ami egy szkript, és az ember tudta nélkül bányászik kriptográfiai valutákra.
Az áldozat számítógépének az erőforrásait a kártevő segítségével Monero, Feathercoin, vagy Litecoin bányászatra használják. Ezzel a támadók jelentős bevételre tehetnek szert. A weboldalak megfertőzésével könnyebben, gyorsabban lehet sok felhasználót elérni, mint a számítógépeket egyenként megfertőzni. Ennek az a fő tanulsága, hogy az internetes szörfözésnek is tudatosabbnak kell lennie. Nem szabad megnyitni akármilyen weboldalt, ebben pedig segíthetnek a különböző víruskereső programok, amelyek figyelmeztetnek az esetleges kockázatokra.
3. JS/Adware.AztecMedia adware
Ez egy olyan adware alkalmazás, amit a kéretlen hirdetések megjelenítésére terveztek a támadók. A rosszindulatú program kódja észrevétlenül beágyazódik a HTML oldalakba. Konkrétan átirányítja az ember böngészőjét a rosszindulatú webcímekre, ezzel előidézve egy romboló körforgást.
Nagyon elővigyázatosnak kell lenniük a felhasználóknak, mert a vírusok észrevétlenül is támadhatnak. Cégünk vállalja a számítógép, laptop javítást rugalmas, ügyfélközpontú szolgáltatás keretein belül.
Szívesen adunk tanácsokat, útmutatást is, például ahhoz, hogy melyik víruskereső programot javasolt alkalmazni a kockázatok csökkentéséhez. Weboldalunkon bővebb információkat is találhat rólunk, tevékenységi köreinkről.
Ha szeretné ránk bízni a laptop, számítógép javítást, forduljon hozzánk bizalommal a megadott elérhetőségeinken!